Baldovo Toulání Šumavou 2023 aneb pořád do kopce

18.07.2023

Baldovo 10. ročník kultovního Toulaní Šumavou aneb pořád do kopce

Už jak název napovídá určitě to stálo za to. Designer trasy Standa Valdman sliboval "hajlajty" Šumavy předchozích ročníků.

Start v ATC Vacovice, jsem stihl jen tak, tak. Na startu se setkalo 53 vyvolených masochistů, aby zdolalo zhruba 650km a vyšplhat 12500m (i když podle garminu to určitě bude víc).

17. hodina zazní výstřel a peloton vyráží, prokousávám se do čela pelotonu a držím se někde na 5.místě někde kolem Vimperku jedu s Laco Žilík, který jede opravdu na lehko a tak mi ve stoupání z Vimperku na Boubín mizí. Dojíždí mi Piškot, kterému stoupání také nedělá problém, váhový rozdíl 27kg je znát, cuknu mu akorát v terénu, tam jsem trochu rychlejší. Jakmile se dostane na asfaltku u Kubovky projede okolo jako na motorce. Výstup na Boubín důvěrně znám, takže jedu svoje tempo. Docela se těším na sjezd prý je docela dost kamenitý a tam bych měl něco získat. Po chvilce potkávám Piškotka jak se trápí a oplatím mu to, co on mě do kopce. Nádherný sjezd, průjezd oborou a další trail po červené do Volar mi náramně baví, musím to v Bobíku oslavit jedním 🍺, Piškot projede a jsem na 6. místě. Za Volary je už po 3. na trase s foťákem Stanislav Valdman autor této taškařice, chvilku pokecáme a jedu dál. Přes Zbytiny, Libín vjíždím do Prachatic 22:10 pivovar zavřený (22:00 zavíračka) škoda, hurá na benzinku. Čelo pelotonu je právě na odjezdu, to já se tady zdržím trochu déle dojedou mě asi 4 kluci, předjedou 3. Trasa vede přes Běleč do Strunkovic, kde je konec 1. etapy a první povinná esemeska, tady dojíždím 2.kusa a vydávám se stíhat Honza Líčka, kterého dojedu někde u Dubu a jede spolu. Trasa vede až nezvykle na Standu docela dost po asfaltu, ale je to nahoru dolů, Honza objevuje v Dřešínku super zavírací zastávku a jde spát já jedu dál. Cestou objevuji jednoho spánek jsem má chvilku v TOP4, v Pohorsku dávám šlofíka v zastávce po projetí asi 3 závodníků vstávám akorát v okamžiku kdy, přijíždí Jan Švarcbach jedu ho stíhat. Do Sušice konce 2.etapy přijíždíme tak nějak společně ještě s Randálem. Dáváme snídani v Bistru s perfektním přehledem o dění na trase. Začíná se to tady plnit Toulaly je třeba vyrazit dál, motáme se tak nějak kolem sebe já, Randál a Honza. Trasa do Nýrska vede přes pár kopečků závodu Krále Šumavy v čele s Jedlovou. V Nýrsku vybrakuji ÖMV s Honzou a Magorem jedeme na oběd na koupaliště, tady nás dojede Tomáš Pavlík a Lada Rieger . Tomáš bohužel musí kvůli zdravotním problémům

Trocha čísel 669km asi 15900m nastoupáno, za 3 dny 1 hodinu a 10 minut, dělené 6. místo, vyhrál Petr Zítek, který jel famózně a jako účastníkovi každého ročníku Toulaní Šumavou mu vítězství hrozně přeji, titul je ve správných nohách. Mezi ženami vyhrála Jitka Brunnerová, dojelo 30 účastníků ostatní nedojeli popřípadě si trasu zkrátili pro obtížnost nebo jiné důvody.

Stando, Jíťo díky za trasu, i když mi to přišlo, že byla pořád do kopce. Honzo, Láďo díky za spolujízdu a ostatní už se na vás těším příští rok.