— Blog —
 

Pro velký zájem navyšujeme počet startujících pro ročník 2022 na 60 závodníků. Nyní je předběžně nezávazně přihlášeno přes 50 startujících s právem přednostního přihlášení (účastníci minulých ročníků) Aby se dostalo na ostatní navyšujeme limit.

Po náročném Toulání Šumavou 2021 se v příštím roce uskuteční již 9. ročník, který se přesune na druhou stranu od Šumavy a to do Slavkovského lesa, Plaské pahorkatiny, Doupovských a Krušných hor. Čeká nás již zmiňovaný 9. ročník, který chci udělat pro změnu méně náročný a více jezdivý. Takže jestli vyjde počasí, bude to slušný cyklomejdan.

léto je v plném proudu, užíváte si dovolené nebo se na ni teprve chystáte a také si občas vzpomenete na chvíle strávené na Toulání. I my na vás myslíme a domníváme se, že jste si určitě v cíli nestačili všechno říct, popovídat, podělit se o své zážitky... prostě času málo a zážitků mnoho :-).

Jak jsem slíbil, snažil jsem se udělat letošní ročník výživnější než rok 2020 a z trasy co jsem s vámi jel, to vnímám, že jsem slovo dodržel. A byl jsem rád, že nám přálo počasí, protože jinak by to byl teprve pořádný "extrém".

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem tam v nějakém tom amatérském závodě. A právě kombinace těchto tří elementů vyvolala velikou touhu alespoň si vyzkoušet jeden z těch extrémních bikepackingových závodů, které se jedou bez jakékoliv podpory členitým terénem po neznačené trase...

Dal jsem si k šedesátinám jako dárek tři bikepackingové závody. 400 Ultra jsem odjel. Jako druhý dárek přišlo na řadu Toulání Šumavou. Jedu to již po páté. Start je ve Vrhavči pod Klatovy. Překvapuje mě počasí - neprší a svítí slunce, což nebývá obvyklé. Na startu se schází 56 natěšených bikerů a bikerek. Na brífingu před startem jsme uklidněni...

Toulání Šumavou, MTB závod z kategorie extrémních ultramaratonů, či chcete-li extrémních MTB nonstop vyjížděk, se pořádá v první půli června a letos proběhl jeho již osmý ročník. Oproti loňskému roku, který nás závodníky potrápil deštivým počasím byla letošní předpověď velmi příznivá.