Květa Dvořáčková a její krásné ohlédnutí za Touláním 2026
Je fajn být spolu v krásné krajině. Třeba údolí Berounky. Skály, úzké stezky a místy i slaňování kola. Mně se to líbí. Zato Jirka kroutí hlavou, jak tohle mají zvládat ženské. Prý já jsem ještě výjimka, taková "ztepilá", asi jak tahám sudy a tak...
ZTEPILÁ??? Co je to za slovo, proboha? Jsem snad ňákej starej obtloustlej jinoch? První noc nespíme a potkáváme další závodníky. Chválím krásnou trasu, ale Tomáš si neumí představit, jak ta těžká místa zvládnou ženy. Třeba křehká Kačka. Nebo Verča. Instinktivně zatáhnu břicho a mlčím. Ale i já doufám, že to spolubojovnice zvládnou a hodně na ně myslím...Pokračujeme na Mostecko. Déšť proměnil cesty v černý tankodrom. Kola se obalují blátem, jízda přestává existovat a výstup k přehradě Janov je horolezecký podnik. Naštěstí tam jsou řetězy...Na Flájích se nakonec rozhoduju zůstat s Jirkou na kratší trase. Bez ambicí. Jen si musím správně nastavit hlavu. Před lijákem se schováme v krásném bistru. Majitel říká, že tu už bylo hodně závodníků. A včera i Kačka..?Takže TA "křehká žena" slanila všechny ty skály dávno před ztepilou Květou a většinou statných jinochů. Po probdělé noci si tu dala tři hodiny spánku a jela dál. Je skvělá...
Na Flájích si dopřejeme krásnou snídani. Dortíky a chlebíčky. Na Božím Daru topinky a palačinky. Na Rýžovně kachnu se zelím... Hospoda střídá cukrárnu, cukrárna hospodu. Vlastně něco, co na závodech vůbec neznám. Déšť je vlastně výborná výmluva...Pak už nás Toulání vede Krušnými horami a často i Německem. Skály, potůčky, lesy, nádherná krajina. Jen to počasí nám dává zabrat. Déšť a zima. Časem přestanu řešit bahno i louže a jedu prostě rovně skrz. Na plán spát venku rychle zapomenu a na ubytovnách se trochu stydím, protože mám bahno úplně všude.Závěr trasy je malebný a konečně vysvitne slunce. Zadarmo to ale pořád není. V jednu chvíli Jirka odhodí kolo do trávy a oznámí, že na to sere. Ale dojedeme.Kačce jsem přála vítězství, ale počasí ji semlelo. Ne proto, že byla křehká. Ve stejném bahně skončila i spousta silných chlapů. Nakonec vyhrála Bára. V dešti, blátě a všem tom svinstvu.Prostě žena.Taková...Ztepilá???