Výsledky Toulání 2022

20.06.2022

Další ročník Toulání je úspěšně za námi. Počasí přálo (možná chvílemi až moc), trať byla dle ohlasů celkem jezdivá, ale zároveň nechyběly klasické toulací úseky, které prověřily fyzickou i psychickou připravenost všech účastníků. Na celkovou pohodu toulalů a toulalek měl navíc významný vliv i úmorný hic a všudypřítomné mouchy a jiné otravné poletuchy.

Suma sumárum: 41 lidí zdolalo trasu v plném rozsahu, 6 lidí zvolilo zkratku a 11 lidí muselo z různých důvodů během své cesty vzdát.

Vysoké tempo čelní skupiny předznamenávalo, že se bude opravdu závodit a v cíli se objeví ti nejrychlejší velmi brzy. Nakonec se díky nonstop jízdě (pár minut spánku prý bylo) jako první v cíli objevil Ondra Svoboda a Petr Tichý, kteří zdolali trasu 597km za těžko uvěřitelných 49h a 18m!

Mezi ženami se držela vpředu dvojice Blanka Vlčková a Jíťa, které do poloviny trasy dělila necelá hodina. Nakonec se Blanka díky svému konstantnímu tempu s minimem spánku dostala do cíle jako první. Obdivuhodný a hlavně vyrovnaný výkon ji posouval vysoko i v celkovém pořadí a plno mužů na trati to nenechávalo klidnými. Její čas 62h 35m znamenal celkové 10. místo! Skvělé!

Díky patří všem, kteří se dostavili na start, i těm, kteří se přijeli podívat do cíle a podpořili tím účastníky i organizátory. Je vidět, že je u nás skvělá parta "ultra bláznů", kteří rádi společně posedí a popovídají si nejen o závodě. Tak zase za rok!


Podrobné výsledky v XLS stáhnete v odkazu níže