Zhodnocení Toulání Šumavou 2021

21.06.2021

Jak jsem slíbil, snažil jsem se udělat letošní ročník výživnější než rok 2020 a z trasy co jsem s vámi jel, to vnímám, že jsem slovo dodržel. A byl jsem rád, že nám přálo počasí, protože jinak by to byl teprve pořádný "extrém".

Šumava je naštěstí ještě pořád krásná, ale je čím dál víc těžší najít pěknou lesní cestičku, protože i sem se dere moderní turismus a sním spojené asfaltové a šotolinové cyklostezky, nejlépe zasíťované pro elektrokola. Myslím, že i když jsme letos nejeli přes známé vysoké kopce, bylo se skoro pořád na co dívat a z čeho čerpat. Věřím, že někdy to bylo náročnější, ale Toulání není žádný silniční závod, nýbrž extrémní MTB závod.

Na druhou stranu si já z toho vezmu na příští rok ponaučení a ročník 2022 se budu snažit udělat jak pro sportovce "závoďáky", kteří si chtějí dát do těla, tak pro mě bližší "cykločundráky". Takže trasa Toulání 2022 bude mít opět dvě délky s tím, že za jízdy se bude moci každý rozhodnout, kterou z nich si podle svých možností a schopností vybere.

Jinak jsem moc rád za Vás, za partu, která Toulání již spojuje. Je to pro mě nesmírná energie a je pro mě čest vám trasovat.

Standa