Zhodnocení Toulání Šumavou 2023

20.07.2023

Letošní ročník Toulání Šumavou bych zhodnotil jako úspěšný. Trasa, co se týče výškových metrů (15000 m) a složením kopců, byla náročná, ale to má přeci pravý Toulal rád. K tomu přálo pěkné počasí, takže byly ideální podmínky na hezký cykločundr v šumavské přírodě.

Z přihlášených v úterý 13.6. odstartovalo celkem 43 Toulalů a 2 Toulalky. Během trasy někteří odstoupili ze zdravotních nebo technických důvodů a někteří si trasu zkrátili tak, aby stihli být do soboty v cíli. Do cíle s projetím celé trasy úspěšně dojelo celkem 30 Toulalů.

Už na 100tém kilometru se dostal do čela Petr Zítek, účastník všech ročníků, kterého už nikdo nedojel a jako vítěz letošního 10. ročníku Toulání Šumavou v délce 648 km s převýšením 15000 m do cíle dojel za neuvěřitelných 58 hodin. Vítězka v ženské kategorii Jíťa Brunnerová zdolala trasu za 96 hodin.

Doufám, že si to většina z vás užila, jsem rád, že nebylo žádných vážnějších zranění a žádných větších komplikací a že v zázemí cíle oba večery panovala suprová atmosféra. Moc děkuji těm, kteří mi pomáhají s organizací Toulaní a podporují, protože sám bych to bez nich nezvládl.

Je měsíc po Toulání a mě se už v hlavě rýsuje další ročník a plánuji trasu 11. ročníku. Prozradit vám můžu, že start bude opět ve Vítovcích jako letos, trasu připravím s mírnějším převýšením a podíváme se kromě Šumavy i do jiných pohoří, kde se "Toulačka" ještě nejela. No…. máte se zas na co těšit 😊.

Někteří z vás mi poslali své reporty, které budou brzy viset zde na stránkách a za které jsem moc rád. Nové fotky z letošního ročníku najdete na Rajčeti zde ...

A jako poslední zprávu mám pro vás všechny pozvání na tradiční akcičku Vítání podzimu, která se bude konat 10.–12.11.2023 stejně jako vloni v penzionu Vozzýk na Nových Hutích.

Mějte se krásně, užívejte léta a na Vítání se na vás moc těším 😊

Standa